Deklaracja Dostępności
Wstęp
im. Juliana Tuwima w Łodzi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej:
Daty publikacji i aktualizacji
- Data publikacji strony internetowej: 2021-03-22.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-03-19.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Strona zwiera mapę dojazdu-mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
- Na stronie znajdują się odnośniki do stron zewnętrznych które nie są w pełni dostępne cyfrowo.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
- Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 2021-03-22.
- Oświadczenie zostało ostatnio poddane przeglądowi w dniu: 2022-03-25.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
- osoba kontaktowa - Katarzyna Kowalczyk,
- adres e-mail - k.kowalczyk@lo43.elodz.edu.pl,
- numer telefonu - +48 42 640 34 41,
- adres do korespondencji - XLIII Liceum Ogólnokształcące im. Juliana Tuwima, 93-319 Łódź, ul. Królewska 13/15, Dzielnica Łodzi: Górna osiedle Chojny.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury wnioskowo-skargowej
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich
Dostępność architektoniczna
XLIII LO znajduje się w Łodzi, przy ulicy Królewskiej 13/15 .
Szkoła dysponuje parkingiem od strony ul. Gościnnej, brak wydzielonych miejsc dla niepełnosprawnych. Bezpośrednio z parkingu jest dojście do drzwi wejściowych (3 stopnie) i podjazdem dostosowanym dla osób niepełnosprawnych (po prawej stronie schodów),.
Dzwonek jest po prawej stronie drzwi na wysokości umożliwiającej użycie przez osobę poruszającą się na wózku. (160cm)
Do budynku szkoły prowadzi główne wejście znajdujące się od ulicy Królewskiej. Jest ono ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły, w portierni obsługa szkoły jest do dyspozycji petentów. Wejście na hol główny szkoły ma podjazd dla osób niepełnosprawnych- po lewej stronie schodów (3 stopnie).
Ponadto do budynku szkoły są jeszcze trzy wejścia – jedno od strony południowo-zachodniej budynku (obok bieżni i siłowni plenerowej), drugie od strony zachodniej (boisko szkolne) i trzecie znajdujące się od strony północnej -podjazd dla osób niepełnosprawnych.
W budynku na poziomie parteru wszystkie pomieszczenia w tym sale dydaktyczne, ciągi piesze, toalety e są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pomieszczenia dydaktyczne znajdujące się na piętrze pierwszym lub drugim nie są dostępne dla osób niepełnosprawnych brak wind, platform – budynek jest z początku XX wieku, brak możliwości adaptacji.
Osobom wchodzącym przez wejście główne lub od strony parkingu obsługa szkoły udziela informacji, pomaga w kontakcie z innymi pracownikami szkoły.
Drogi ewakuacyjne oznakowane są znakami graficznymi, wszystkie wejścia do szkoły mogą być wykorzystane jako wyjścia awaryjne.
Na teren szkoły mogą wejść osoby z psem asystującym, po uprzednim uzgodnieniu terminu wizyty.
Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub on line.
Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.